/Files/images/batkam/1.png

/Files/images/novosti/_1IiGUoN4_M.jpg


/Files/images/roditelyam/Подяка-2018.jpg


/Files/images/novosti/rblzlpMCM8A.jpg

Всесвітній день боротьби з раком

4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби з раком. Цей міжнародний захід проводиться під егідою Міжнародного протиракового союзу. Вперше його відзначали в 2005 році. З того моменту метою метою даного свята є привернення уваги громадськості до даної проблеми, щоб запобігти поширенню такого страшного захворювання, як рак.

Як попередити рак: 8 правил його профілактики

/Files/images/batkam/klhg.jpeg1. Включіть у свій раціон корисні продукти
Перше, від чого слід відмовитися, це від смажених страв, ковбасних виробів, різних копченостей і мінімізувати споживання тваринних жирів. Дослідники виявили, що постійне вживання копченої риби підвищує ризик до захворювання раку шлунка. А любов до чебуреків, ковбаси, шинки, смажених біфштексів, сосисок призводить до злоякісних новоутворень в кишечнику.

Поставивши собі за мету скоротити ймовірність появи злоякісних пухлин, приготуйтеся до харчування рослинною їжею, особливо некрохмалистими овочами та фруктами.

2. Скажіть «ні» стресам
Хоч достовірних доказів безпосереднього впливу стресу на ризик раку немає, однак психологічне перенапруження може призвести до появи нездорових звичок. Як часто ми намагаємося компенсувати недолік позитивних емоцій зайвим шматочком торта, який призводить до переїдання, стаканчиком пива або сигаретою!

Здорові способи боротьби зі стресом — це фізичні вправи, медитація або ведення особистого щоденника.

3. Відмовтеся від спиртного
Негативний вплив алкоголю на організм вже давно доведений. Звичайно, існують думки і про користь, наприклад, червоного вина на стан серцево-судинної системи. Але факт підвищення ризику розвитку раку під впливом алкоголю доведений науково. При цьому ризик підвищується пропорційно підвищенню дози. А алкоголь у поєднанні з курінням збільшує ризик в рази.

4. Киньте палити
Рак легенів вбиває більше людей, ніж будь-які інші пухлини. У більшості випадків пухлина виникає на тлі куріння. Але куріння провокує не тільки рак легенів, але і десяток інших видів раку. Тому лікарі рекомендують почати профілактику з відмови від куріння.


5. Підтримуйте нормальну вагу
Ми звикли вважати, що ожиріння і зайва вага негативно позначаються на серці. Однак доведено, що надлишок маси тіла стає істотним чинником розвитку раку.

6. Більше рухайтеся
Запобігти розвитку різних видів раку допомагають різні форми фізичної активності. Згідно з дослідженнями всього 30 хвилин на день помірних вправ щодня допомагають знизити ризик раку на 30–50%.

7. Регулярно проводьте обстеження
Сьогодні існують методи обстеження, які допомагають виявити рак на ранніх стадіях. Так, мамографія діагностує рак молочної залози, а визначення простат-специфічного антигену — рак простати. Звичайно, сама по собі діагностика не запобіжить появі злоякісної пухлини, але виявить її на самих ранніх стадіях, коли лікування найефективніше.

Для того, щоб визначити, який метод дослідження підійде саме вам, необхідна консультація лікаря.

8. Вивчіть генетичну історію своєї родини
Лікарі рекомендують якомога ретельніше вивчити історію захворювань своєї сім'ї. Так можна визначити ризик розвитку тих чи інших захворювань, які зустрічалися в різних поколіннях у членів сім'ї.

Батьківський лекторій

/Files/images/batkam/IMG_1541.JPG10 листопада 2016 року у актовій залі нашої школи відбувся батьківський лекторій на тему "Кібербулінг", підготовлений психологом Л. В. Возняк, на якому Лілія Володимирівна розповіла, що таке кібербулінг, а такаж дала поради батькам щодо попередження впливу кібертероризму на дітей та підлітків.

Кібербулінг – це переслідування інших осіб з використанням сучасних електронних технологій: ІНТЕРНЕТу (електронної пошти, форумів, чатів, ICQ) та інших засобів електронної техніки – мобільних телефонів, пейджера.
Це явище набирає в Україні все більших обертів, і вже настав час, говорити про нього, як про одну з найрозповсюдженіших форм насильства – кібертероризм./Files/images/batkam/IMG_1539.JPG

Попередження впливу кібертероризму на молодь
( На замітку батькам і педагогам )

• Станьте самі провідником в світ ІНТЕРНЕТ для своєї дитини, і навіть негативний досвід зустрічі з впливом небажаної інформації, можна використати як застереження і профілактики цієї форми насильства
• Будьте уважні, та заохочуйте дитину бути уважною, при передачі інформації про себе. Ваша дитина повинна усвідомлювати, що стороннім особам, повідомляти про своє ім"я, прізвище, номер телефону, електронну адресу, давати фотографію без Вашого дозволу, небезпечно!
• Навчіть свою дитину критично оцінювати інформацію, яку пропонує «всесвітня мережа». Варто пам"ятати, що не вся інформація є достовірною і часто потребує порівнянню з іншими джерелами тієї ж тематики
• Ніколи не використовуйте спільні з дитиною паролі доступу до мережі, PIN-коды та тому подібне
• Мережа ІНТЕРНЕТ має свою етику-поважайте її самі, вчіть поважати її Ваших дітей
• Заохочуйте дітей до дослідження та вивчення конструктивних можливостей , що надає мережа ІНТЕРНЕТ.

/Files/images/batkam/склянки.jpg

/Files/images/roditelyam/cke_72.png

/Files/images/roditelyam/-3-638.jpg

/Files/images/roditelyam/3.jpg

/Files/images/roditelyam/image010.jpg

/Files/images/roditelyam/bezimeni_3.png

/Files/images/roditelyam/мобіл.jpg

/Files/images/roditelyam/моб.jpg

/Files/images/roditelyam/мобіл7.jpg/Files/рак1.jpg/Files/рак2.jpgКол-во просмотров: 582